dspot: B2B na základním plánu Shopify

B2B e-shop na základním plánu Shopify pro firmu dspot, poskytovatele hardwaru firemním zákazníkům. S vlastním fakturační systémem a logikou podporující více fakturačních adres pro jednotlivé uživatele.

Cíl projektu

  • B2B na základním tarifu Shopify je výzva sama o sobě.
  • Klient potřeboval připravit vlastní řešení fakturace a pokladny spolu s podporou více fakturačních adres pro jednoho zákazníka, které by bylo možné udržovat na backendu Shopify.

Jak jsme se s tím vypořádali?

Klíčem k úspěchu bylo vytvoření systému, který umožňuje zákazníkům dspot výběr z více fakturačních adres. Tato funkce je podporována pouze na Shopify Plus prostřednictvím funkce Firmy. Tento problém jsme vyřešili změnou výchozí adresy pro zákazníka pomocí vlastní UI komponenty injektované do tématu Dawn a provedené prostřednictvím API mikroslužby (umístěné mezi Shopify a zákazníkem).

Po kliknutí na odkaz na pokladnu je místo standardní objednávky vytvořen návrh objednávky s vlastní cenotvorbou a objednávkovou logikou na základě vlastní UI komponenty, a nikoli na základě dodací adresy, která je ve službě Shopify standardní.

Po vytvoření návrhu objednávky jsme potřebovali vygenerovat komplexní fakturu, která není v Shopify podporována. Bez nutnosti použití aplikace třetí strany a s vyřešením problému 2% konverzní poplatku přičteného k ceně po konverzi.

Vytvoření faktury proto probíhá na Node.JS mikroslužbě s využitím služby Easy Invoice, která snižuje hardwarové nároky a zároveň zajišťuje,že konečná cena na faktuře odpovídá ceně v obchodě bez přičtení 2% konverzního poplatku.

Faktura pak je odeslána pomocí vlastního rozšíření akce administrátora, které volá službu Nodemailer, využívající účet MS Exchange.

Poskytnuté služby

  • Integrace s Microsoft Exchange pro bezproblémovou komunikaci
  • Snadná integrace faktur s využitím Easy Invoice
  • Přizpůsobení šablony Shopify (Dawn)
  • Vytvoření administračních akcí pro zjednodušení správy
  • Přizpůsobení pokladen prostřednictvím návrhů objednávek