Integrační služby

Velkou výhodou Magento platformy je, že ji můžeme díky integracím snadno propojit s jakýmkoliv dalším systémem a přizpůsobit ji tak přesně podle vašich potřeb.

U větších projektů s komplexními integracemi, kde cílovým stavem je pokrytí více zemí zároveň, obvykle používáme integrační platformu. Ta zajistí sjednocení a snížený počtu potřebných integrací. Případně může také sloužit jako fronta pro eliminaci špiček. Integrační platformu je možné vyvíjet jako vlastní projekt (např. Redhat Fuse), nebo použít již existující řešení formou služby. 

Co je integrováno v základu

V rámci Magento máte v základu k dispozici tyto hotové integrace platebních bran a nástrojů pro automatizaci marketingu:

Neomezené možnosti integrace pomocí API

Potřebujete integrovat Magento s vaším ERP, CRM nebo PIM systémem? Rádi byste propojili platformu s marketplaces? To je přesně práce pro API. Pracujeme s technologiemi, které využití API podporují – ať je to tradiční REST, SOAP, nebo moderní GraphQL.

Architektura Magento je navržena tak, že už jednotlivé moduly či dokonce části jednoho modulu spolu komunikují prostřednictvím interního API. Taková architektura pak umožňuje velmi snadné rozšíření o web API rozhraní (REST, GraphQL atd.). Díky tomu je možné systém integrovat či rozšiřovat libovolným směrem. 

Integrace se systémem ERP

Integrace se systémem ERP vám umožní synchronizovat produkty, objednávky, stavy zásob, zákazníky, faktury a mnoho dalšího. Můžete také shromažďovat všechny offline objednávky, historii nákupů a podporovat tak všechny vaše procesy e-commerce.

Sales Force

Integrace se systémem CRM

Integrace se systémy CRM (např. Sales Force) vám pomůže pohodlně spravovat data úložiště na jednom místě, vyhnout se chybám a ztrátám dat. Umožňuje také shromažďovat všechny důležité informace o vašich zákaznících, jako je historie nákupů a chování zákazníků, a využít tak analytiku vašeho obchodu.

Integrace se systémem PIM

Správa informací o produktu (například Ergonode) může radikálně zjednodušit proces vytváření, údržby a správy popisů a specifikací produktů pro vaše online a offline katalogy produktů.

Integrace s marketplaces

Oslovte více potenciálních klientů integrací svého produktového katalogu Magento do eBay, Amazon, Alza.cz nebo Mall.cz a dalších. Synchronizujte údaje o produktech, objednávkách a zákaznících a shromažďujte je ve svém administrátorském panelu a spravujte všechny prodejní kanály z jednoho místa. Výsledkem je, že ušetříte čas na aktualizaci produktů a získáte více výnosů z dalších zdrojů prodeje.

Integrační moduly na Magento Marketplace

Další možnost, jak rozšiřovat Magento, je pomocí integračních modulů dostupných na Magento Marketplace, např. M2E Pro atd. Magento zároveň disponuje robustními možnostmi pro customizaci modulů dle vašich potřeb.