Adobe Commerce pro B2B: top funkcionality a nástroje

Pokud stojíte před digitální transformací nebo jste se na tuto náročnou cestu již vydali, pravděpodobně přemýšlíte, jaká e-commerce platforma nabízí ty správné B2B funkce a nástroje, které jsou schopny pokrýt všechny vaše specifické potřeby a zjednodušit vám každodenní provoz. Pojďme se podívat, co v tomto ohledu nabízí Adobe Commerce.

B2B funkcionality Adobe Commerce

Očekává se, že v letošním roce dosáhne B2B e-commerce v USA hodnoty 2 bilionů dolarů. Celosvětové prognózy se pohybují mezi 5 a 6 biliony dolarů.

B2B product sales in US

Jednou z předních platforem, která nabízí širokou škálu pokročilých B2B funkcionalit, je Adobe Commerce (dříve Magento). Pokrývá všechny klíčové oblasti od komplexní správy vztahů se zákazníky a objednávek až po integraci s dalšími systémy.

Personalizovaný nákupní zážitek

Jako podnikatel v oblasti B2B dobře víte, jak nesmírně důležité jsou vztahy a služby na míru. Adobe Commerce poskytuje možnost přizpůsobit nabídku produktů, ceny a propagační akce konkrétním zákazníkům nebo skupinám zákazníků na základě různých kritérií. Tato úroveň personalizace umožňuje cílené marketingové kampaně a personalizované zobrazení katalogu a cen pro různé segmenty. 

Featury: 

 • Dynamické katalogy a ceníky šité na míru zákazníkům
 • Možnosti zobrazování a skrývání cen

Efektivní správa objednávek

Pravděpodobně budete souhlasit s tím, že správa objednávek (neboli Order Management System) v rámci B2B transakcí není vzhledem k rozsahu a složitosti nákupů jednoduchý proces. Adobe Commerce umožňuje obchodním týmům zefektivnit celý proces objednávek – od správy nabídek (kupující si může vyžádat nabídku přímo z nákupního košíku), přes hromadné objednávky a složité požadavky na přepravu až po pokročilé přizpůsobitelné schvalovací workflow, které zajistí, že nákupy budou zkontrolovány a schváleny správnými pracovníky.

Quote Management System umožňuje zasílat zákazníkům nabídky, nabízet slevy a komunikovat s nimi napřímo. Na druhou stranu vaši zákazníci mohou zadat žádost o cenovou nabídku (Request for Quote), která jim snadno umožní si vyžádat konkrétní ceny nebo podmínky pro velké objednávky přímo z webových stránek. QMS je navíc kompatibilní s rozhraním GraphQL headless commerce API.

Featura Quick Order/Reorder umožňuje zákazníkům zadávat objednávky pomocí SKU nebo nahráním souboru CSV a také snadno opakovat předchozí objednávky prostřednictvím requisition listů, což je ideální pro pravidelné nákupy.

Funkcionality:

 • Vyhledávání produktů podle SKU
 • Nahrání objednávky ze souboru
 • Nastavení opakovaných objednávek
 • Vyžádání nabídky

Výkonné funkce pro správu účtů

Jednou z nejlepších featur platformy Adobe Commerce je možnost správy účtů. Umožňuje vytvářet firemní účty, kde může pod jedním subjektem pracovat více uživatelů s odlišnými rolemi a oprávněními. Tato funkce odráží hierarchickou strukturu mnoha společností a zajišťuje, že správné osoby mají odpovídající úroveň přístupu a kontroly nad nákupním procesem. 

Firemní účty umožňují adminům na straně zákazníka spravovat limity výdajů, schvalovat nákupů, přístupy uživatelů a podúčty, a podporovat tak složité organizační struktury společností. 

Funkcionality:

 • Přiřazení různých rolí prodejcům
 • Přiřazení úlohy danému prodejci
 • Kontrola seznamu zakázek přiřazených prodejci

Bezproblémová integrace

Digitální ekosystém B2B podniku obvykle zahrnuje různé další systémy jako jsou CRM, ERP a PIM. Adobe Commerce nabízí pokročilé integrační možnosti pro sjednocení pracovních postupů napříč různými podnikovými systémy. Integrace zefektivňují operace od skladových zásob až po řízení vztahů se zákazníky a zvyšují přesnost dat a celkovou efektivitu, což usnadňuje řízení provozu a přijímání těch správných rozhodnutí.

Rozšířená správa produktů

Produkty mohou být v B2B velmi složité a konfigurovatelné, proto Adobe Commerce nabízí robustní nástroje pro jejich správu. Tyto nástroje podporují komplexní konfigurace produktů, bundle produkty a vlastní atributy, což vám usnadní přesnou a efektivní správu a prezentaci produktů vašim klientům.

Pokročilá správa cen a slev

Adobe Commerce nabízí pokročilé nástroje pro správu vlastních cen a slev. Ať už se jedná o víceúrovňové ceny, slevy pro konkrétní zákazníky nebo dynamické ceny na základě objemu nákupu či vyjednávání se zákazníky, platforma poskytuje flexibilitu pro implementaci různých cenových strategií. 

Featura sdílených katalogů umožňuje přizpůsobit ceny a dostupnost produktů pro různé segmenty zákazníků, takže můžete zlepšit personalizovaný zážitek z nákupu.

Funkcionalita Business Credit nabízí možnost nastavit a spravovat kredity, což umožňuje zákazníkům nakupovat zboží na účet a spravovat platební podmínky přímo z uživatelského rozhraní.

Funkcionality:

 • Dynamické katalogy a ceníky přizpůsobené zákazníkům
 • Možnosti zobrazování a skrývání cen
 • Firemní kredit
 • Možnost individuálního a kolektivního vyjednávání o cenách
 • Slevy a úprava nabídky podle množství

Kdo všechno používá Adobe Commerce pro B2B?

Další specifické funkce

 • Platební řešení přizpůsobená potřebám B2B, včetně objednávek a úvěrových možností, pro hladší a flexibilnější transakce.
 • Pokročilé analytické a reportingové nástroje, které poskytují přehled o vašich prodejních výsledcích, aktivitě zákazníků a řízení zásob pro přijímání informovaných rozhodnutí a vytváření strategií vašich budoucích kroků.
 • Robustní API framework usnadňuje integraci s různými aplikacemi a službami třetích stran, od platebních bran po poskytovatele přepravních služeb, čímž zvyšuje funkčnost a flexibilitu platformy.
 • Optimalizace pro mobilní zařízení zajišťuje, že vaše B2B platforma je plně přizpůsobitelná, poskytuje bezproblémové nakupování na všech zařízeních a umožňuje zákazníkům snadný přístup a správu jejich účtů a objednávek nejen na cestách.

Další výhody

Růst a škálovatelnost
Ať už se jedná o velký nárůst produktů, zákazníků nebo transakcí, platforma Adobe Commerce je navržena tak, aby umožňovala škálování bez ztráty výkonu. 

Silná komunita a ekosystém
Adobe Commerce se může pochlubit jedinečnou komunitou vývojářů, partnerů a uživatelů, která podporuje inovace a neustálé zlepšování (více v tomto našem článku). Dostupnost rozšíření, pluginů a integrací třetích stran v tomto ekosystému vám umožní rozšířit si možnosti a přizpůsobit platformu vašim jedinečným potřebám.

Důraz na bezpečnost a dodržování předpisů
Adobe Commerce poskytuje robustní bezpečnostní funkce a pravidelné aktualizace, které vás chrání před nejrůznějšími hrozbami. Závazek dodržovat předpisy o ochraně dat a bezpečnostní standardy pro platby vám dává jistotu, že vaše data jsou v bezpečných rukou.

Zvažujete využít Adobe Commerce pro vaše B2B?

Pomůžeme vám! Zanalyzujeme vaše potřeby a doporučíme optimální řešení. Stačí nás kontaktovat pomocí formuláře níže nebo si zde zarezervovat konzultaci a my se vám ozveme.

Zpět na články
Sdílet článek:
Spojte se s námi

  Rezervujte si schůzku zde nebo vyplňte tento formulář a my se vám co nejdříve ozveme:

  Beru na vědomí zpracování osobních údajů.